ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

2016.05.17W dniach 25-30 wrzesnia 2016 r zapraszamy na wyjazd do Rumuni.
W proramie:
- Sighisoara – spacer po zabytkowym średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, dom, w którym urodził się Wlad Palownik legendarny DRAKULA, Muzea, Wieża Zegarowa.
- górskie okolice Busteni. Wyjazd kolejką linową do schroniska Babele (2200m.npm). Dla chętnych (przy dobrej pogodzie) wycieczka górska do schroniska pod Omu (2505m) - najwyższy szczyt masywu. Ze szczytów piękne widoki na Masyw Iezeru i Piatrę Craiului. Kolejnym punktem wycieczki będzie miejscowość Sinaii - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku: klasztor, zamek Peles - zbudowany w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowieczny pałac Pelisor. Przejazd do Zamku Peles - "Perła Karpat", czyli rezydencja królewska wybudowana w XIXw. w stylu renesansu niemieckiego (obejrzenie wspaniałej kolekcja broni).
- Brasov: stary gród otoczony w XV w potężnymi murami. Spacer po starówce: Rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., gotycki "Czarny Kościół", romański kościół św. Bartłomieja z XIII w., sobór prawosławny wzorowany na stambulskiej Hagia Sofii.
- Zamek Draculi w Branie- wznieśli go w XV w. kupcy z Brasova. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę i pobieranie stosownych opłat. Zbudowany na wysokiej skale zamek uderza niezwykle skomplikowaną bryłą. Wewnątrz zwiedzamy komnaty, wyposażone w eksponaty związane z epoką: krużganki i studnia zamkowa. Zamek posiada niezliczoną liczbę korytarzy, przejść i innych zakamarków. Oczami wyobraźni widzimy jak po nocy ukrywają się tam przeróżne wampiry i strzygi, czyhając na nieostrożnych gości. Następnie spacer po rumuńskim targu i muzeum strachu
- Zamek Krzyżacki Rasnov
- Oradea: spacer po mieście, Cytadela, Pałac biskupów, cerkiew, Ratusz, synagoga. Wypoczynek na basenach termalnych.
Zapisy w Oddziale trwają do dnia 30.06.2016 r. Zapraszamy.

 


PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium