Zaproszenie na XI rajd rowerowy

„O zielony liść kasztanowca”

Już 12 maja o godzinie 9.00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników dwóch kółek, doceniająca piękno kwitnących o tej porze kasztanowców.

Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się w tym roku już po raz jedenasty. Co roku w porze kwitnących kasztanowców Polski Klub Ekologiczny Kolo Miejskie w Gliwicach i Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego. Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka - pasożyta tych drzew oraz promocję walorów krajobrazowych miasta Gliwice i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu, poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy oraz aktywności fizycznej. Meta rajdu zwyczajowo już została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry oraz poczęstunek.

Przekaż informację znajomym, przyjedź rowerem 12 maja o godzinie 8.45 na rynek gliwicki i dołącz do najbardziej zielonego rajdu w Gliwicach!

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Patronat honorowy