ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

2016.07.25

"Jeżdżę i pomagam” to akcja, w której jeżdżąc na rowerze, pomagasz chorym dzieciom. Zasady są proste.

Przedsięwzięcie startuje 8 lipca i trwa do 18 września. Mogą wziąć w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci (mając zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych). Aby dołączyć do “Jeżdżę i pomagam”, wystarczy wypełnić umieszczony na stronie internetowej formularz, podać w nim wymagane dane i zaakceptować regulamin.

Pierwsza podróż w ramach “Jeżdżę i pomagam” musi mieć co najmniej kilometr i powinna być udokumentowana dwoma zdjęciami. Pierwszych tysiąc uczestników dostanie następnie konkursowe koszulki, w których będzie fotografować się na kolejnych przejechanych trasach, nabijając charytatywne kilometry.

Przed wyruszeniem w każdą rowerową podróż uczestnik akcji musi określić trasę, którą planuje przejechać (będzie ona poddawana później weryfikacji). W ciągu tygodnia jeden uczestnik może dodać maksymalnie 50 kilometrów na terenie województwa śląskiego, pamiętając o odpowiedniej dokumentacji każdej trasy: zrobieniu selfie w konkursowej koszulce i fotografii dowolnego, charakterystycznego miejsca na trasie przejazdu.

Za każdy pojedynczy kilometr przejechany przez uczestnika akcji Centrum Handlowe Europa Centralna przeznaczy na cel charytatywny 15 groszy. W ramach projektu Europa Centralna chce namówić Ślązaków do pokonania podczas wakacji minimum 100 000 kilometrów. Jeśli się uda, EC przekaże 15 000 złotych na konto Społecznego Komitetu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zapewnia on m.in. rehabilitację najmłodszych mieszkańców z Gliwic i okolic.

Więcej na stronie http://jip-ec.pl