Trasy rowerowe zostały zaznaczone zgodnie z aktualnymi oznaczeniami, fizycznie znajdującymi się na drodze. Jeżeli trasa się "przerywa" na niektórych odcinkach, oznacza to, że występują braki w oznakowaniu.

Najdłuższe trasy rowerowe w Gliwicach to:

• nr 4 (czarna) - Gliwice - Żerniki do Kąpieliska Leśnego w Zabrzu
  • nr 6 (czerwona) - Szałsza, Szobiszowice, centrum Gliwic, Sikornik (trasa po ukończeniu ma prowadzić od Sławkowa do przejścia granicznego w Krzanowicach)
  • nr 15 (zielona) - od centrum Gliwic przez Ostropę, a dalej w kierunku Sierakowic

Inne trasy

• nr 3 (niebieska) - trasa z centrum Gliwic do Sośnicy, wg planów miała prowadzić do Sławkowa; aktualnie po trasie pozostało tylko kilka znaków co powoduje, że praktycznie nie istnieje
  • nr 374 (niebieska) - trasa z Gliwic - Ostropy w kierunku Pilchowc
  • nr 397 (niebieska) - ok 0.5 km trasy przy ul. Chorzowskiej
  • nr 396 (czerwona) - oznaczona trasa rozpoczyna się na skrzyżowaniu ul. Portowej i kieruje się w kierunku Brzezinki (część trasy prowadząca przez tzw Strefę nie ma ma oznaczeń trasy, brak również numeru samej trasy)
  • nr 400 (zielona) - 2 km trasy koło ul Chorzowskiej

dodatkowo:

• od skrzyżowania ul. Orlickiego i Nadrzecznej czerwona trasa rozdziela się i prowadzi przez os. Gwardii Ludowej do ul. Sowińskiego, gdzie łączy się z zielonym szlakiem nr 15
  • od ul. Zwycięstwa (przez pl. Przyjaźni) została poprowadzona zielona trasa do pl. Mickiewicza
  • istnieją również tablice informacyjne dla rowerzystów będące niezgodne z aktualnymi standardami znakowania (np. na trasie między osiedlami Kopernik i Obrońców Pokoju).

Legenda:

Trasy rowerowe oznaczone klasycznie (patrz: znaki rowerowe)

Trasy rowerowe oznaczone znakiem R-3: dojazd nieoznakowany

Trasy oznaczone niestandardowymi znakami przez UM Gliwice

Granica miasta Gliwic

Wszelkie błędy i zmiany proszę zgłaszać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.