Z wielkim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz serdeczny kolega Romuald Romanowski - prezes Koła Przewodników Tatrzańskich im Tadeusza Szczerby i wieloletni członek Oddziału.

Wkrótce więcej informacji.

2015 romuald romanowski

Kolega Romuald ROMANOWSKI urodził się 15.08.1964 roku w Gliwicach. Wstąpił do PTTK w 1976 roku. W okresie swojej działalności wykazał się jako bardzo aktywny działacz, szczególnie w zakresie organizacji i prowadzenia wycieczek i imprez górskich. Aktywny członek, a ostatnio prezes Koła Przewodników  Tatrzańskich. Propagator zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej. Wykładowca szkoleń przewodnickich. Organizator Rajdu „Szlakiem Jana Pawła II” w 1997 roku.
Pomysłodawca „Latającego Uniwersytetu Turystycznego – bezpieczeństwo w turystyce młodzieżowej” – impreza mająca na celu propagowanie wśród młodzieży zasad bezpiecznego uprawienia turystyki górskiej (prelekcje, wykłady i wycieczki szkoleniowe). Pomysłodawca i organizator Konferencji dla dyrektorów gliwickich szkół na temat: „Turystyka szkolna w górach i na Jurze”. Ściśle współpracował z Oddziałem PTTK Ziemi Gliwickiej, przygotowując programy i oprowadzając wycieczki po Tatrach, zarówno dla młodzieży szkolnej jak i osób dorosłych. Był członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich LIDER o nr.002.
Posiadane  odznaki  resortowe,  wyróżnienia  (nazwa, rok nadania):
Honorowa Odznaka Oddziału – 1996
Dyplom Zarządu Głównego  - 1998