W dniu 19 czerwca zmarł Władysław Helis.

Urodził się 16 października 1947 r. w Zabrzu. Do PTTK zapisal sie 14.10.2009 r. Był jednym z załozycieli koła "TRION", gdzie działał jako wiceprezes w latach 2009 - 2012, a później jako sekretarz koła. Był osobą działającą społecznie na rzecz osób niepełnosprawnych, organizował spotkania i imprezy integrujące, sportowe oraz wycieczki dla osób niepelnosprawnych. Aktywnie uczestniczył w stowarzyszeniu "Klub Seniora 50+" w Pyskowicach. Był czlonkiem Polskiego Zwiazku Niewidomych w Gliwicach. Otrzymał następujące odznaczenia: Srebrny Krzyż Zasługi, Złota Odznaka "Zasłużonego w rozwoju woj. katowickiego", Honorowa Odznaka Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej oraz Śląską Odznakę Honorową.

Pogrzeb odbędzie sie 22 czerwca br. ogodz. 11.00 w Pyskowicach, w parafi pw. "Matki Nieustającej Pomocy".