W dniu 22 marca 2013 r. zmarła nasza koleżanka

Aleksandra Czechowska-Gąbka.

Koleżanka Ala rozpoczęła działalność w PTTK w 1972 r. W trakcie swej działalności zdobyła uprawnienia: przodownika turystyki pieszej, instruktora krajoznawstwa regionu, instruktora ochrony przyrody i przewodnika terenowego. Przez wiele lat pełniła funkcję opiekuna SKKT-PTTK w Szkole Podstawowej w Pilchowicach. Była przewodniczącą Oddziałowej Komisji Krajoznawczej. Działała w Oddziałowej Komisji Młodzieżowej i Klubie Turystyki Pieszej „Wagabunda” oraz, od 1982 r. w Klubie Krajoznawstwa i Ochrony Przyrody.

W czasie naszych wspólnych wycieczek korzystaliśmy z Jej ogromnej wiedzy przyrodniczej. Uczyła nas rozpoznawać rośliny – była w tym niezastąpiona. Będzie nam brakowało Ali, a każda napotkana podczas wędrówek roślinka będzie nam Ją przypominała.

Msza za zmarłą zostanie odprawiona we wtorek 26 marca 2013 r. o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Pilchowicach, a pogrzeb odbędzie się w tym samym dniu na cmentarzu w Bojkowie około godz. 15.00. Rodzina Zmarłej zapewnia przewóz uczestników uroczystości z Pilchowic do Bojkowa.