ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

Wraz z biurem podróży Abraksas zapraszamy na wycieczkę do Meksyku, która odbędzie się w dniach 26.01-09.02.2018 r.

W programie:

 - Zwiedzanie Mexico City: Park Chapultepec oraz Muzeum Archeologii i Antropologii oraz strefa muzeów, Zocalo, katedra, świątynia aztecka, Pałac Narodowy
- Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – to szczególne miejsce dla mieszkańców Meksyku, ponieważ w 1531 roku indiańskiemu dziecku ukazała się w górach Matka Boska. Zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas na zakupy dewocjonalistów. Przejazd do Teotihuacan. Zobaczymy wspaniałe piramidy Słońca i Ksieżyca (chętnych zapraszamy na szczyt!)
- Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów- Chichen Itza. Tu można podziwiać słynne budowle Majów i Tolteków. Szczególnie Piramidę, która znalazła się na liście 7 Nowych Cudów Świata, Świątynie Wojowników, Obserwatorium, Boisko do Gry w Piłkę, Studnia Ofiarna. Następnie zwiedzanie miasta Izamal, i zwiedzanie klasztoru MB patronki Jukatanu. Eucharystia.
- Merida, zwiedzanie: Dom Montejo, Katedra św. Ildefonsa, Pustelnia św. Izabelli, Ratusz.
- Campeche, zwiedzanie: miasto leży na Jukatanie, nad Zatoka Meksykańska. Założone zostało w 1540 roku przez hiszpańskich konkwistadorów, było łupione i grabione przez korsarzy i piratów aż otoczyło się murami. Grabił je miedzy innymi słynny sir Francis Drake. Zwiedzanie Starego Miasta, które od niemal dwudziestu lat znajdującego sie na liście dziedzictwa światowego. Wystarczy jednak wjechać w jedna z wąskich uliczek, prawdopodobnie wybrukowana kamieniem z nieistniejących części murów obronnych – i trudno przestać robić zdjęcia, bo każdy budynek zachwyca detalami fasady. Następnie przejazd do miasta Majów-Uxmal, zwiedzanie: piramida schodkowa z Świątynią Czarownika, Pałac Gubernatora, Dom Żółwi, ponadto zachowały się ruiny budowli zwanych Domem Mniszek. Dom Starej Kobiety oraz boisko do gry w pelotę.
- Palenque, zwiedzanie: Park Narodowy, Świątynia Hrabiego, Świątynia Krzyża Słońca i Ulistnionego Krzyża, Świątynia XIII, ruiny zamku.
- Zatoka Meksykańska - spacer po okolicy.
-  odpoczynek nad morzem Karaibskim. Podczas pobytu nad morzem Karaibskim istnieje możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych dla chętnych. Tulum, nieopodal ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Otoczone murem, położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego stanowi jedną z atrakcji turystycznych Wybrzeża Majów. Kolejnym punktem fakultatywnym jest największe majańskie miasto Coba: Począwszy od XIX wieku do Cobá przybywali liczni podróżnicy i badacze. W 1842 roku zjawił się tu znany nam dobrze John Lloyd Stephens, w 1882 roku – Juan Peón Contreras, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Meridzie, a w 1891 roku – Teobert Maler. Wspominany już też Thomas Gann, po swej wizycie w Cobá w 1926 roku, swą relacją zainteresował archeologów z Carnegie Institute w Waszyngtonie, którzy postanowili rozpocząć tu systematyczne wykopaliska.

Zapisy trwają do dnia 21.08.2018.

 


PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium