ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

2015.12.17

W dniu 30 stycznia 2016 r. zapraszamy na wyjazd teatralny do Krakowa na spektakl w Teatrze Ludowym "Wychowanka" Aleksandra Fredry.

W programie:

- Zwiedzanie z przewodnikami Muzeum Bursztynu oraz wybrane Zabytki leżące w północnej części Starego Miasta
- Czas do dyspozycji uczestników wycieczki (możliwość indywidualnego zwiedzania Pokonkursowej Wystawy Szopek Krakowskich)
- spektakl.

Opis spektaklu

Pieniądze zawsze były motorem wielu nieprawdopodobnych historii. Zmieniały relacje między ludźmi w sposób niewiarygodny, a bywało, że sielanka stawała się niemal horrorem.  Niezależnie od czasu historycznego, epoki i kostiumu mamona inspirowała najbardziej niepozornych szaraków tego świata.

Również polski romantyzm podszyty był tak dobrze znaną nam korupcją, szantażem, finansowym oszustwem, intrygami, dzięki którym co inteligentniejsi próbowali się łatwo wzbogacić… Niezwykle bystrym i ironicznym dokumentalistą tych sprytnie zawoalowanych poczynań zaściankowej szlachty i jej otoczenia był jowialny zdawać by się mogło Aleksander hr. Fredro.

Jego komedya seryo „Wychowanka” jest znakomitym thrillerem z wątkiem kryminalnym, trzymającym w napięciu do ostatnich minut.

Czyją bowiem córką, z jak dużym posagiem i jak znaczącym nazwiskiem okaże się wychowanka państwa Morderskich, Zosia, podobno Bajdulanka… Rozwiązanie może okazać się bardzo zaskakujące, nie tylko dla łowców posagów! (wg ludowy.pl)

Zapisy trwają do dnia 12 stycznia. Zapraszamy.

 


PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium