W dniu 12.08.2017 r zapraszamy na Rejs statkiem po Kanale Gliwickim połączony ze zwiedzaniem Zespołu Parkowo-Pałacowego w Pławniowicach.

W programie:

- Rejs statkiem (w sumie ok 5 h) wraz ze śluzowaniem na Śluzie Łabędy (różnica poziomów: 4,20 m) oraz Śluzie Dzierżno (różnica poziomów: 10,30 m). Podczas rejsu przepłyniemy również przez kolonię kormoranów

- zwiedzanie z przewodnikiem Zespołu Parkowo-Pałacowego w Pławniowicach2017.07.21 2

Zapisy i wpłaty do dnia 31.07.2017 r. Zapraszamy.

Zapraszamy na wycieczkę: Sylwester w Brennej, która odbędzie się w dniach 30.12.2017 - 01.01.2018 r.

W programie:

I dzień: przejazd do Brennej.
II dzień: wycieczka górska Brenna Bukowa – Przeł. Karkoszczonka – Klimczok – Brenna Bukowa lub w zależności od pogody Brenna – Błatnia – Brenna ośr. Hucuł – Błatnia – Brenna ośr. Hucuł
II dzień: spacer po Brennej, grill, kolacja i zabawa do białego rana. W czasie zabawy sylwestrowej organizator zapewnia: kolację, 2 ciepłe posiłki, zimną płytę przystawki, ciasto, szampan o północy, kawa, herbata, zimne napoje w dowolnej ilości.
II dzień: powrót do Gliwic.

Zapisy trwają do dnia 18.09.2017 r. Zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy na Zakończenie Sezonu Turystycznego 2017. Wycieczka odbędzie się w dniach  24 – 26 listopada  2017 r. W programie:

Dzień pierwszy: przyjazd, a dla chtnych członków naszego Oddziału całoroczne podsumowanie pracy Oddziału

Dzień drugi: wycieczka górska (do wyboru jedna z tras)
Trasa nr 1. górska: Jarnołtówek – schr. PTTK pod Kopą Biskupią – Biskupia Kopa (890mnp) – Pokrzywna. godz. – trasa łatwa ok. 6 godz.
Trasa nr 2. przejazd do Głuchołaz – zwiedzanie: kościół pw. Św. Wawrzyńca, Rynek, wieża Bramy Górnej (wstęp płatny we własnym zakresie), Góra Parkowa.
A wieczorem jak zawsze biesiada z kapelą.

Dzień trzeci: piesza  wycieczka: Pokrzywna – Żabie Oczko – Skały Karolinki – Jarnołtówek – Pokrzywna.

Zapisy trwają do dnia 30.08.2017 r. Zapraszamy.

W dniach 16-17 września 2017 r zapraszamy na wycieczkę do Przemyśla.
W programie:
- Żurawica: Fort XII „Werner” będących częścią Twierdzy Przemyśl, trzeciej co do wielkości w Europie przed 1914 rokiem.
- Bolestraszyce:  spacer po założonym w 1975 r. Arboretum, w którym zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kilku kolekcjach.
- Przemyśl: Stare Miasto m.in. pochyły przemyski Rynek. Poszukamy śladów Wojaka Szwejka. Zobaczymy zrekonstruowany Zamek Kazimierzowski, katedrę grekokatolicką p.w. św. Jana Chrzciciela z I poł. XVII w., bazylikę archikatedralną p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela. Zwiedzimy Muzeum Dzwonów i Fajek, mieszczące się w późnobarokowej Wieży Zegarowej. Przejdziemy również przemyską podziemną trasą turystyczną, prowadzącą przez dawne piwnice kupieckie. Zobaczymy piękny XIX-wieczny Dworzec Kolejowy, będący jedną z najokazalszych budowli Kolei Galicyjskiej im. Karola Ludwika, łączącej Kraków z Przemyślem. Kopiec Tatarski, datowany na koniec IX w., będący doskonałym punktem widokowym.
- Kalwaria Pacławska, gdzie 1665 r. Andrzej Maksymilian Fredro rozpoczął budowę klasztoru Franciszkanów i kalwarii. Ponad 100 lat później Szczepan Józef Dwernickie znacznie je rozbudował i wybudował nowy kościół na Górze Pacławskiej. Całe założenie ma przypominać wzgórza Jerozolimy. Zwiedzimy wybudowany w stylu renesansowo-manierystycznym Zamek w Krasiczynie, z pięknymi narożnymi basztami: Boską, Papieską, Królewską i Szlachecką. Zamek otacza piękny i zabytkowy 14,5 hektarowy park.

Zapisy trwają do dnia 26 lipca. Zapraszamy.

W dniu 09.09.2017 r zapraszamy na Wyjazd teatralny połączony ze zwiedzaniem Krakowa. Spektakl: Dwoje biednych rumunów mówiących po polsku.

Zwiedzanie z przewodnikiem:
- BARBAKAN I MURY OBRONNYE z Bramą Floriańską,  we wnętrzu której na piętrze znajduje się kaplica fundacji książąt Czartoryskich.
- CELESTAT - Wystawa stała Krakowskie Bractwo Kurkowe i obronność miejska prezentowana jest w dwóch salach: Brackiej i Strzeleckiej

- czas do dyspozycji uczestników wycieczki
- spektakl2017.07.06 2

”Co może się wydarzyć, gdy na imprezie tematycznej pod hasłem " brud, smród i choroby" spotka się serialowy aktor o nieco przebrzmiałej, a właściwie nigdy nie ugruntowanej sławie i zwyczajna dziewczyna z blokowisk. Konsekwencją aż nazbyt udanej zabawy staje się podróż przez noc i przez środek lasu, z przypadkowo poznanym kierowcą seicento, który posiada teściową, która posiada  termomiks. Zabawa  językiem i pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji historia, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. Opowieść o młodych, gniewnych, zbuntowanych i ….wykiwanych jednocześnie. Teatralna jazda po bandzie. Jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej po raz pierwszy w Krakowie!!”. Wg www.ludowy.pl

Zapisy trwają do dnia 21.08.2017 r. Zapraszamy.

W dniach 29.09 - 01.10.2017 r. zapraszamy na wycieczkę: Miejsca kultu w Dolinie Bugu. Szlakiem Sanktuariów Podlasia.

W programie:
- Jędrzejów - zwiedzanie najstarszego opactwa cystersów w Polsce wraz z sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka
– Jabłeczna - zwiedzanie prawosławnego klasztoru św Onufrego
– Kodeń - Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności)
– Kostomłoty - zwiedzanie jedynego na świecie kościoła parafii neounickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego
– Pratulin - zwiedzanie Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlasia
– Janów Podlaski - zwiedzanie najstarszej w Polsce stadniny koni rasy arabskiej
– Leśna Podlaska - Sanktuarium Matki Boskiej Leśniańskie
- Biała Podlaska  - zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów z XVII w
– Radzyń Podlaski - Pałac Potockich barokowa rezydencja z XVIII w
– Szydłowiec - zamek z XV w przebudowany w XVI w w renesansową rezydencję, ratusz miejski, pręgierze

Zapisy trwają do 28.08.2017 r. Zapraszamy.

PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek dom wczasowy zacisze