ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

Tegoroczna gra miejska w Zabrzu będzie pierwszą na Śląsku grą typu scavenger hunt.
Scavenger hunt (w wolnym tłumaczeniu „łowcy rupieci”) to forma zabawy popularna w Stanach Zjednoczonych. Zasady są bardzo proste. Podstawą gry jest lista. Na liście znajdują się różnego rodzaju zadania, w tym: przedmioty do zdobycia, osoby do odnalezienia, pytania do odpowiedzenia, czy miejsca do zidentyfikowania na podstawie wskazówek. Każde zadanie ma wartość punktową. Zwycięża uczestnik lub zespół, któremu w wyznaczonym, ograniczonym czasie uda się zdobyć najwięcej punktów.
Jedną z najbardziej znanych amerykańskich imprez scavenger hunt organizują co roku studenci Uniwersytetu w Chicago. Impreza trwa cztery dni, a uczestnicy wybierają zadania do wykonania spośród listy kilkuset zwariowanych wyzwań. 

Co czeka uczestników gry w Zabrzu?

Uczestnicy zabrzańskiego scavenger hunt pod hasłem „Inwazja w sercu Śląska” będą mieli 4 godziny, by zdobyć na terenie Zabrza jak największą ilość punktów za wykonanie zadań z listy otrzymanej po starcie gry. Lista zadań aż do startu gry pozostanie tajemnicą. Wiadomo jednak, że zadania nie będą przypadkowe, bo uczestnicy wcielą się na czas imprezy w najeźdźców z innych planet, którzy przybywają do Zabrza aby przenieść swoje zwyczaje na ziemski ląd oraz dowiedzieć się jak najwięcej
o tym co w Zabrzu najcenniejsze.
Na zdobywców największej ilości punktów czeka atrakcyjna nagroda – lot balonem dla 4 osób zorganizowany specjalnie w terminie wyznaczonym przez zwycięzców!
Gra będzie się toczyła na terenie Zabrza. Gracze w ramach wykonywania zadań odwiedzą m.in.: Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”, Muzeum Górnictwa Węglowego, Galerię „Cafe Silesia” oraz kino „Roma”. 

Jak wziąć udział w grze?

W grze można brać udział indywidualnie albo w dwuosobowych zespołach. Indywidualni gracze muszą być osobami pełnoletnimi, a w zespole wystarczy jedna osoba dorosła.
Udział w grze jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji. Wstępnej rejestracji można dokonać wysyłając zgłoszenie e-mailem. Adres i wzór zgłoszenia są dostępne na stronie www.zabrzegra.pl. Rejestracji można także dokonać osobiście w dniu gry, czyli 12 maja przed startem imprezy.
Start gry dla wcześniej zarejestrowanych zespołów odbędzie się o godzinie 15.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest na 20.00.
Więcej praktycznych informacji na www.zabrzegra.pl.
Kto za tym stoi?
Organizatorem trzeciej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Urząd Miejski w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Patronatu medialnego grze udzielili: TV Zabrze oraz studenckie radio Egida. Partnerami gry są najważniejsze instytucje i obiekty kulturalne i turystyczne w Zabrzu. Partnerami studenckimi są: AEGEE Gliwice, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego, IAESTE Gliwice, Parlament Studencki UE w Katowicach oraz NZS.

Dodatkowych informacji o grze udzieli Państwu:

Dorota Janas
Silesia Events
tel. 32 720 94 45
kom. 695 591 297
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.silesiaevents.pl