We wrześniu 2011 roku, dzięki determinacji dyrekcji Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych, Pani Weroniki Tebinki, reaktywowane zostało Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne. Klub ten ma długoletnią tradycję w placówce: został założony 2 września 1977 r. przez Panią Janinę Lelito-Zimochocką i prężnie funkcjonował przez lata dzięki zaangażowaniu opiekunów (wśród których byli także Józef Rensz, Barbara Węgierek i Krzysztof Wolny) oraz sympatii dyrekcji szkoły, która zawsze wspierała zespół w każdy możliwy sposób. Dowodem na aktywność SKKT przy ZSM-E są nagrody, którymi uhonorowano tych, którzy walczyli o przetrwanie organizacji. Są to: Złote Odznaki  „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży" dla Józefa Rensza i Pani Weroniki Tebinki, która wraz z Panią Janiną Lelito – Zimochocką otrzymała również  Złoty Krzyż Zasługi. SKKT przy ZSM-E ma już w tym roku szkolnym za sobą kilka ciekawych spotkań i imprez (m. in. projekt „Poszukiwacze przeszłości”, wycieczka na Zamek do Tarnowic Starych, spotkanie z Markiem Niedźwieckim, czy Zlot Młodzieży w Toszku), na których młodzież uczyła się poprzez zabawę, poznając historię i kulturę Gliwic i okolic. Koło liczy dwudziestu aktywnie działających członków, od tego roku szkolnego opiekunem jest Pani Katarzyna Listwan, zaś stroną internetową klubu zajmuje się Pan Michał Lubczyk.

Relacje z klubowych imprez można znaleźć na http://www.zsme.edu.pl w zakładce SKKT (po prawej stronie) oraz na stronie www.skkt.cal.pl.