ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

 

Już 6 sierpnia 2011 r. o godzinie 10.00 odbędzie się otwarcie nowego Parku Miniatur Złota Góra w Częstochowie.

 

"Park Miniatur Złota Góra w Częstochowie powstał z myślą o tych wszystkich, którzy lubią przyjemnie spędzać czas, którzy cenią sobie obcowanie z pięknem przyrody i architekturą, a w szczególności architekturą sakralną. O pątnikach pielgrzymujących na Jasną Górę, dając im równocześnie możliwość obejrzenia innych, wspaniałych sanktuariów. O tych, którym dane było odwiedzić oryginalne budowle i chcieliby odświeżyć swe wspomnienia. Powstał również dla tych wszystkich, dla których dalekie podróże są poza zasięgiem, oferując niezwykłą wędrówkę w czasie i przestrzeni. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w malowniczej scenerii Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na tle krasowych ścian kanionu na Złotej Górze, utworzono jedyny w swoim rodzaju Park Miniatur. Na powierzchni 3.8ha znajdzie się 17 miniatur najpiękniejszych obiektów sakralnych z przestrzeni między Portugalią i Armenią.
Park został zaprojektowany tak, by zainteresować wszystkich odwiedzających, bez względu na wiek i przekonania. Spacer jego ścieżkami daje Państwu wyjątkową możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu architektury i historii oraz pozwoli przenieść się w czasie, odwiedzić ogród biblijny."

 

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów, godzin otwarcia znajdują się w załączniku oraz na stronie http://www.zlotagora.com.