Zaproszenie na Rajd Rowerowy

„Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps.Bartek”

30 września 2017 r.

Organizator:

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Rynek 11, tel. 32 231-26-16

Cel imprezy: Uczczenie pamięci żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps. Bartek. Udział we Mszy Świętej za dusze pomordowanych żołnierzy oraz uroczystościach rocznicowych w miejscu tragedii w Barucie na uroczysku Hubertus. Popularyzacja turystyki i krajoznawstwa oraz propagowanie zdobywania odznak turystycznych.

Program rajdu:

Zbiórka uczestników rajdu 30 września 2017 r. – sobota - o godzinie 7.45 przed siedzibą PTTK w Gliwicach, Rynek 11.

Wyjazd 8.00

Przejazd trasą: Rynek, Brzezinka,Taciszów, Bycina, Słupsko, Toszek, Dąbrówka, Barut,Jemielnica,Centawa,Błotnica Strzelecka,Toszek,Pyskowice,Czechowice,Gliwice.

Trasa bardzo trudna, około 90 km.

Rajd poprowadzą przodownicy Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach.

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 13.00 w Barucie. Powrót grupowy lub indywidualny wybraną przez uczestników trasą.

UWAGA!!!

Uczestnicy rajdu są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i Karty Turysty. Organizacja zgłaszająca jest odpowiedzialna za zachowanie swoich uczestników. Dla własnego komfortu uczestnik powinien wykazywać się dobrą kondycją fizyczną i wziąć pod uwagę długość trasy. Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe
w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Zaleca się jazdę w kaskach rowerowych. Każdy uczestnik rajdu musi bezwzględnie posiadać sprzęt i narzędzia potrzebne do usunięcia awarii we własnym rowerze.

Rajd odbędzie się niezależnie od pogody, udział w rajdzie jest bezpłatny.