ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

Od stycznia tego roku działa nowy zarząd Koła PTTK nr 15 "Śródmieście". które grupuje tych członków PTTK, którzy nie należą do klubów lub kół, działających na terenie Oddziału.

Chcielibyśmy naszą działalność ożywić. Mamy na ten sezon dla wszystkich chętnych na wyjazdy jednodniowe, autokarowo-piesze, następujące propozycje:
1. Góry Opawskie (Opolszczyzna)- wyjście szlakiem z Jarnołtówka na Kopę Biskupią (granica z Czechami, schronisko). Zejście do Głuchołaz. W obie strony ok. 4 godz.
2. Jura Krakowsko-Częstochowska, przejście od ruin zamku piastowskiego w Mirowie do odrestaurowanego zamku w Bobolicach (możliwość zwiedzenia wnętrz, ew. posiłek w stylowej karczmie obok zamku. Trasa łatwa.
3. Beskid Żywiecki. Wyjście z Rycerki Kolonii na Przegibek (schronisko) i pobliski szczyt Bendoszka, z ogromnym milenijnym krzyżem. Powrót tą samą drogą. W obie strony ok. 3,5 godz.
4. Wyjazd krajoznawczy do słynnego rezerwatu ptactwa wodnego "Łężczok" oraz spacer po starówce Raciborza.
5. Lasy Koszęcińskie. Trasa z Rusinowic k/Koszęcina do Piłki (leśna miejscowość letniskowa) na wyborny obiad do tawerny "U Cili". Trasa spacerowa. Przewiduje  się wariant rowerowy ( Kalety- Piłka- Koszęcin lub odwrotnie).
Przewidywane terminy to maj-czerwiec i wczesna jesień.
Organizowana jest objazdówka (5 dni)  na Ukrainę, z miastami: Lwów, Sambor, Drohobycz , Stryj. Orientacyjny termin - 28.06.2017 - 02.07.2017. Cena uzależniona od ilości zgłoszeń, ok. 500.00 zł/os. Zgłoszenia do 06.06.2017. Zgłoszenia na telefon: 603 222 331 - Jan Maria Dyga.
 
Na którą imprezę będzie najwięcej chętnych, ta będzie zrealizowana jako pierwsza. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie do członków zarządu Koła: 603 222 331, 605 581 253.  
 
Zapraszamy na nasze spotkania naszego Koła, które odbywają się w siedzibie Oddziału w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 16,30.

W imieniu Zarządu Koła
Jan Maria Dyga (prezes)