2017.05.03

Patronat honorowy: mgr inż. Jan Spałek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec

Zapraszamy na jubileuszowy X Rajd Rowerowy „O zielony liść kasztanowca”

13 maja 2017r. o godzinie 9. 00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników dwóch kółek, doceniająca piękno otaczającej nas przyrody. Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się już po raz dziesiąty. Co roku, w porze kwitnących kasztanowców, Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach, Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy i Nadleśnictwo Rudziniec organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego. Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka – pasożyta tych drzew oraz popularyzację turystyki kolarskiej i dziedzictwa przyrodniczego lasów Nadleśnictwa Rudziniec wśród mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu i poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy. W tym roku meta rajdu została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry i zabawy i tradycyjnie już – pieczenie kiełbasek na ognisku. Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość posłuchania na miejscu ciekawej opowieści o lesie, jego znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka, którą przekaże Leśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który obowiązuje wszystkich uczestników rajdu.

Przekaż informację swoim znajomym i przyjedź rowerem 13 maja 2017r. o 8:45 na gliwicki rynek.