Zaproszenie na Rajd Rowerowy

„Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps.Bartek”

26 września 2015 r.

Organizator:

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Rynek 11, tel. 32 231-05-76

Cel imprezy: Uczczenie pamięci żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps. Bartek. Udział we Mszy Świętej za dusze pomordowanych żołnierzy oraz uroczystościach rocznicowych w miejscu tragedii w Barucie na uroczysku Hubertus. Popularyzacja turystyki i krajoznawstwa oraz propagowanie zdobywania odznak turystycznych.

Program rajdu:

Zbiórka uczestników rajdu 26 września 2015 r. – sobota - o godzinie 7.45 przed siedzibą PTTK w Gliwicach, Rynek 11.

Wyjazd 8.00

Przejazd trasą: Rynek, Brzezinka,Taciszów, Bycina, Słupsko, Toszek, Dąbrówka, Barut,Jemielnica,Centawa,Błotnica Strzelecka,Toszek,Pyskowice,Czechowice,Gliwice.

Trasa bardzo trudna, około 90 km.

Rajd poprowadzą przodownicy Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach.

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 13.00 w Barucie. Powrót grupowy lub indywidualny wybraną przez uczestników trasą.

UWAGA!!!

Uczestnicy rajdu są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i Karty Turysty. Organizacja zgłaszająca jest odpowiedzialna za zachowanie swoich uczestników. Dla własnego komfortu uczestnik powinien wykazywać się dobrą kondycją fizyczną i wziąć pod uwagę długość trasy. Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe
w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Zaleca się jazdę w kaskach rowerowych. Każdy uczestnik rajdu musi bezwzględnie posiadać sprzęt i narzędzia potrzebne do usunięcia awarii we własnym rowerze.

Rajd odbędzie się niezależnie od pogody, udział w rajdzie jest bezpłatny.

Regulamin Rajdu Rowerowego

„Pamiętamy o tragedii żołnierzy NSZ oddziału Henryka Flame ps.Bartek”

26 września 2015 r.

Organizator:

Komandor rajdu: Jarek Szerszeń 600514293

Turystyka kwalifikowana: uczestnicy rajdu mogą zdobywać punkty między innymi do następujących odznak:

1.Kolarska Odznaka Turystyczna

2.Kolarska Odznaka Pielgrzymia

3.Turysta Przyrodnik

4.Przyjaciel Naturalnego Środowiska

5.Szlakiem Cystersów w Polsce

6.Rajdu Kolarskiego ”Szlakami Zamków w Polsce”

7.Szlakiem Napoleona i jego żołnierzy

oraz wiele i innych

Program rajdu:

Wyjazd 8.00

Przejazd trasą: Rynek, Brzezinka, Taciszów, Bycina, Słupsko, Toszek, Dąbrówka, Barut,Jemielnica,Centawa,Błotnica Strzelecka,Toszek,Pyskowice.

Trasa bardzo trudna, około 90 km.

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia:

W rajdzie mogą wziąć udział:

• drużyny składające się z młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich pod opieką nauczycieli lub przodowników turystyki kolarskiej, zgłoszone przez szkoły, kluby i sekcje,
  • dzieci i młodzież pod opieką dorosłych (bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia)
  • osoby dorosłe bez ograniczeń i konieczności wcześniejszego zgłoszenia.
    Ogólne warunki uczestnictwa:

Rajd odbędzie się niezależnie od pogody, udział w rajdzie jest bezpłatny.

Turystyczny klub Kolarski im.Wł.Huzy w Gliwicach