Turystyczny Klub Kolarski PTTKturystyczny klub kolarski im w huzy min

Część IV

Gliwice - Świbie - Gliwice

26 lipca 2015

Trasa mierzyć będzie ok. 68 km . Rozpocznie się na gliwickim Rynku i prowadzić będzie przez Łabędy, Pyskowice, Pniów, Wilkowiczki, Kotliszowice, Wiśnicze do Świbia. Powrót do Gliwic nastąpi przez Sarnów, Toszek – Oracze, Ciochowice, Bycinę, Dzierżno , Łabędy.

W trakcie rajdu jego uczestnicy odwiedzą ruiny pałacu Groelinga w Pniowie, kaplicę MB Bolesnej w Goju , zabytkowy kościół we wsi Wiśnicze i spotkają się w Świbiu z miłośniczką historii regionalnej – wieloletnim sołtysem wsi panią Małgorzatą Jendrysik.  Rowerzyści wyruszą z gliwickiego Rynku o godz. 9.00 (zbiórka najpóźniej o godz. 8.45). Powrót do Gliwic planowany jest na godz. 16.00.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Dla własnego bezpieczeństwa należy zaopatrzyć się kask.

Szczegółowy regulamin na stronie internetowej klubu - http://klubhuzy.g-ce.pl