Parafia Wszystich Świętych w Gliwicach organizuje kurs dla wychowawcy wycieczek. Odbędzie się on w dniach 7-10.06.2017 r. Koszt szkolenia: 130,00 zł. Wymagane ukończone 18 lat i wykształcenie średnie. Zapisy trwaja do dnia 23 maja. Kontakt na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy.

2017.05.03

Patronat honorowy: mgr inż. Jan Spałek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec

Zapraszamy na jubileuszowy X Rajd Rowerowy „O zielony liść kasztanowca”

13 maja 2017r. o godzinie 9. 00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników dwóch kółek, doceniająca piękno otaczającej nas przyrody. Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się już po raz dziesiąty. Co roku, w porze kwitnących kasztanowców, Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach, Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy i Nadleśnictwo Rudziniec organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego. Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka – pasożyta tych drzew oraz popularyzację turystyki kolarskiej i dziedzictwa przyrodniczego lasów Nadleśnictwa Rudziniec wśród mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu i poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy. W tym roku meta rajdu została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry i zabawy i tradycyjnie już – pieczenie kiełbasek na ognisku. Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość posłuchania na miejscu ciekawej opowieści o lesie, jego znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka, którą przekaże Leśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który obowiązuje wszystkich uczestników rajdu.

Przekaż informację swoim znajomym i przyjedź rowerem 13 maja 2017r. o 8:45 na gliwicki rynek.

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
przesyłam najserdeczniejsze życzenia:

obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się
z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju
i nieustającej wiary i nadziei
.

Janina Lelito-Zimochocka
 Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej

logo oddzialu 200x200

W związku z zakończeniem kadencji Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej za lata 2013-2017 składam gorące podziękowania wszystkim działaczom i przyjaciołom naszego Oddziału za aktywną pracę i rzetelne wykonywanie zadań dla dobra gliwickiej turystyki.

Prezes Oddziału
Janina Lelito-Zimochocka

2017.03.21            Jubileuszowe 60 Otwarcie Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" w Tworogu Małym organizowane przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy z Gliwic odbyło się 19 marca 2017 przy bezdeszczowej lecz wietrznej pogodzie. Sprzyjająca aura zewnętrzna przyczyniła się do licznego udziału rowerzystów z regionu w tym wydarzeniu turystycznym. Na Rynku w Gliwicach, gdzie rajd się rozpoczynał zameldowało się ponad sto osób, które pod przewodnictwem kol. Jarosława Szerszenia podzielone na grupy wyruszyły na szlak rajdu kierując się w stronę Tworogu Małego.

Meta rajdu, którego komandorem był Prezes Klubu kol. Krzysztof Bobis, została zorganizowana na terenie remizy miejscowej OSP. W rajdzie udział wzięły osoby przybyłe wspólną trasą prowadzoną przez naszą koleżankę Jolantę Maćkowską i kolegów: Adama Jańtę, Władysława Stawiarczyka, Jarosława Szerszenia, Lucjana Wiślaka oraz osoby przybyłe na metę trasami indywidualnymi. Ogólna liczba uczestników rajdu zapisanych w biurze rajdowym prowadzonym przez kol. Elżbietę Falską oraz Adama Czerniawskiego wyniosła 280 osób.

Tradycją naszego rajdu otwierającego sezon kolarski jest konkurs na najpiękniejszą ekologiczną Marzanę, których to los z góry był przesądzony i zakończył się w rzece Bierawce. W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 9 kukieł przygotowanych przez osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane. Jury konkursowe w składzie: Patrycja Słuchocka, Jarosław Szerszeń, Andrzej Śmieja, Tomasz Świątek, Dariusz Wolny, po przeglądzie zgłoszonych do rywalizacji "Panien Marzann" wybrało zwycięzców uhonorowanych puchami, a pozostałych uczestników konkursu wyróżniono pamiątkowymi medalami.

Czytaj więcej...