XLRajd ,, Pod Wesołym Plecakiem’’
Zakopane
12.09.—17.09.2017 r.

Uczestnicy zgłaszają się w Zakopanym przy ul.Podhalańskiej 28, 12 września od godziny 11.00.

Noclegi uczestnikom rajdu przydziela kwatermistrz –tel. kom. 516 063 483

Zakończenie rajdu odbędzie się 16 września 2017 r.( sobota) o godz. 19ºº

-----------------------------------------------------------------------

W ramach wpisowego uczestnicy rajdu otrzymują:

-----------------------------------------------------------------------

• pięć  noclegów,
  • pięć śniadań,
  • pięć obiadokolacji,
  • wycieczka do Jaskini Bielańskiej Słowacja lub spływ Dunajcem,
  • opłacone  klimatyczne,
  •  znaczek rajdu dla każdego uczestnika,
  • potwierdzenie punktów GOT,
  •  wyróżnienia indywidualne i zespołowe.

Czytaj więcej...

Turystyczny Klub Kolarski PTTK

im. Władysława Huzy

w Gliwicach

zaprasza na

RAJD KOLARSKI "ŚWIĘTO ROWERU"

nad jezioro Dzierżno do ośrodka Energetyk.

Wyjazd na metę rajdu w dniu 4 czerwca 2017r. z Rynku w Gliwicach o godz. 900 pod opieką TKK PTTK im. Wł. Huzy lub indywidualnie dowolnymi trasami. Wyznaczona trasa dojazdu łatwa, około 20km, tempo jazdy około 15km/h.

Na mecie rajdu będą zorganizowane konkursy, ognisko turystyczne i inne atrakcje.

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy powinni posiadać kaski rowerowe.

Szczegółowy regulamin na stronie internetowej klubu - www.huzy.gliwice.pttk.pl

um gliwiceImpreza dofinansowana ze środków miasta Gliwice.

Regulamin  →  https://drive.google.com/open?id=0BwDNNCfLLrjGbTVmWkxtOXRPbkE

Zaproszenie  →  https://drive.google.com/open?id=0BwDNNCfLLrjGWTVzb3JKRmRtMWM

Od stycznia tego roku działa nowy zarząd Koła PTTK nr 15 "Śródmieście". które grupuje tych członków PTTK, którzy nie należą do klubów lub kół, działających na terenie Oddziału.

Chcielibyśmy naszą działalność ożywić. Mamy na ten sezon dla wszystkich chętnych na wyjazdy jednodniowe, autokarowo-piesze, następujące propozycje:
1. Góry Opawskie (Opolszczyzna)- wyjście szlakiem z Jarnołtówka na Kopę Biskupią (granica z Czechami, schronisko). Zejście do Głuchołaz. W obie strony ok. 4 godz.
2. Jura Krakowsko-Częstochowska, przejście od ruin zamku piastowskiego w Mirowie do odrestaurowanego zamku w Bobolicach (możliwość zwiedzenia wnętrz, ew. posiłek w stylowej karczmie obok zamku. Trasa łatwa.
3. Beskid Żywiecki. Wyjście z Rycerki Kolonii na Przegibek (schronisko) i pobliski szczyt Bendoszka, z ogromnym milenijnym krzyżem. Powrót tą samą drogą. W obie strony ok. 3,5 godz.
4. Wyjazd krajoznawczy do słynnego rezerwatu ptactwa wodnego "Łężczok" oraz spacer po starówce Raciborza.
5. Lasy Koszęcińskie. Trasa z Rusinowic k/Koszęcina do Piłki (leśna miejscowość letniskowa) na wyborny obiad do tawerny "U Cili". Trasa spacerowa. Przewiduje  się wariant rowerowy ( Kalety- Piłka- Koszęcin lub odwrotnie).
Przewidywane terminy to maj-czerwiec i wczesna jesień.
Organizowana jest objazdówka (5 dni)  na Ukrainę, z miastami: Lwów, Sambor, Drohobycz , Stryj. Orientacyjny termin - 28.06.2017 - 02.07.2017. Cena uzależniona od ilości zgłoszeń, ok. 500.00 zł/os. Zgłoszenia do 06.06.2017. Zgłoszenia na telefon: 603 222 331 - Jan Maria Dyga.

Na którą imprezę będzie najwięcej chętnych, ta będzie zrealizowana jako pierwsza. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie do członków zarządu Koła: 603 222 331, 605 581 253.

Zapraszamy na nasze spotkania naszego Koła, które odbywają się w siedzibie Oddziału w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 16,30.

W imieniu Zarządu Koła
Jan Maria Dyga (prezes)

Parafia Wszystich Świętych w Gliwicach organizuje kurs dla wychowawcy wycieczek. Odbędzie się on w dniach 7-10.06.2017 r. Koszt szkolenia: 130,00 zł. Wymagane ukończone 18 lat i wykształcenie średnie. Zapisy trwaja do dnia 23 maja. Kontakt na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy.

2017.05.03

Patronat honorowy: mgr inż. Jan Spałek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec

Zapraszamy na jubileuszowy X Rajd Rowerowy „O zielony liść kasztanowca”

13 maja 2017r. o godzinie 9. 00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników dwóch kółek, doceniająca piękno otaczającej nas przyrody. Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się już po raz dziesiąty. Co roku, w porze kwitnących kasztanowców, Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach, Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy i Nadleśnictwo Rudziniec organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego. Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka – pasożyta tych drzew oraz popularyzację turystyki kolarskiej i dziedzictwa przyrodniczego lasów Nadleśnictwa Rudziniec wśród mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu i poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy. W tym roku meta rajdu została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry i zabawy i tradycyjnie już – pieczenie kiełbasek na ognisku. Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość posłuchania na miejscu ciekawej opowieści o lesie, jego znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka, którą przekaże Leśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który obowiązuje wszystkich uczestników rajdu.

Przekaż informację swoim znajomym i przyjedź rowerem 13 maja 2017r. o 8:45 na gliwicki rynek.