Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
przesyłam najserdeczniejsze życzenia:

obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się
z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju
i nieustającej wiary i nadziei
.

Janina Lelito-Zimochocka
 Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej

logo oddzialu 200x200

W związku z zakończeniem kadencji Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej za lata 2013-2017 składam gorące podziękowania wszystkim działaczom i przyjaciołom naszego Oddziału za aktywną pracę i rzetelne wykonywanie zadań dla dobra gliwickiej turystyki.

Prezes Oddziału
Janina Lelito-Zimochocka

2017.03.21            Jubileuszowe 60 Otwarcie Sezonu Kolarskiego "Topienie Marzanny" w Tworogu Małym organizowane przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy z Gliwic odbyło się 19 marca 2017 przy bezdeszczowej lecz wietrznej pogodzie. Sprzyjająca aura zewnętrzna przyczyniła się do licznego udziału rowerzystów z regionu w tym wydarzeniu turystycznym. Na Rynku w Gliwicach, gdzie rajd się rozpoczynał zameldowało się ponad sto osób, które pod przewodnictwem kol. Jarosława Szerszenia podzielone na grupy wyruszyły na szlak rajdu kierując się w stronę Tworogu Małego.

Meta rajdu, którego komandorem był Prezes Klubu kol. Krzysztof Bobis, została zorganizowana na terenie remizy miejscowej OSP. W rajdzie udział wzięły osoby przybyłe wspólną trasą prowadzoną przez naszą koleżankę Jolantę Maćkowską i kolegów: Adama Jańtę, Władysława Stawiarczyka, Jarosława Szerszenia, Lucjana Wiślaka oraz osoby przybyłe na metę trasami indywidualnymi. Ogólna liczba uczestników rajdu zapisanych w biurze rajdowym prowadzonym przez kol. Elżbietę Falską oraz Adama Czerniawskiego wyniosła 280 osób.

Tradycją naszego rajdu otwierającego sezon kolarski jest konkurs na najpiękniejszą ekologiczną Marzanę, których to los z góry był przesądzony i zakończył się w rzece Bierawce. W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 9 kukieł przygotowanych przez osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane. Jury konkursowe w składzie: Patrycja Słuchocka, Jarosław Szerszeń, Andrzej Śmieja, Tomasz Świątek, Dariusz Wolny, po przeglądzie zgłoszonych do rywalizacji "Panien Marzann" wybrało zwycięzców uhonorowanych puchami, a pozostałych uczestników konkursu wyróżniono pamiątkowymi medalami.

Czytaj więcej...

turystyczny klub kolarski im w huzy min2017.03.06 marzannaTurystyczny Klub Kolarski PTTK
im. Władysława Huzy
w Gliwicach

zaprasza na

60 Otwarcie

Turystycznego Sezonu Kolarskiego

"Topienie Marzanny"

z metą zlokalizowaną przy OSP w Tworogu Małym k. Sośnicowic

Wyjazd na trasę rajdu z Gliwickiego Rynku o godz. 9:30 w dniu 19.03.2017r.

pod opieką doświadczonych przodowników turystyki kolarskiej

TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach lub indywidualnie dowolnymi trasami.

Trasa dojazdu na metę łatwa, około 16km, tempo turystyczne.

Na mecie rajdu będą zorganizowane konkursy, ognisko turystyczne

oraz inne atrakcje.

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy powinni posiadać kaski rowerowe.

Szczegółowy regulamin

Spotkanie uczestników wycieczki do Japonii odbędzie się w dniu 27 luty br. o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej  I piętro. Obecność obowiązkowa.