ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ


Zawiera szczegółową dokumentację wszystkich obiektów schroniskowych po polskiej i słowackiej stronie Tatr, począwszy od roku 1806. Bibliofile zwrócą uwagę na bogatą bibliografię przedmiotu. Dzieło opatrzone zostało przypisami i indeksami, które ułatwiają poruszanie się po tak obszernej publikacji. Nie bez znaczenia jest staranne opracowanie edytorskie, twarda oprawa i gustowna obwoluta.

Janusz Konieczniak jest przewodnikiem tatrzańskim, prezesem Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki w Krakowie, publikuje na łamach „Wierchów”, „Tatr”, „Gazety Górskiej”, „Maćkowej Perci”.
- Zależało mi, żeby encyklopedia nie była naukową cegłą, ale miała swój klimat. Dlatego znalazły się w niej różnego rodzaju anegdoty i ciekawostki z poszczególnych schronisk - mówił Janusz Konieczniak, podczas spotkania autorskiego w Gliwicach. - Zależało mi na przedstawieniu historii powstawania schronisk na całym obszarze Tatr, począwszy od realizacji pierwszych obiektów, po obecnie istniejące. Pamiętajmy, że dzieje altan, schronów, schronisk to również historia stowarzyszeń, instytucji, przedsiębiorców, przede wszystkim to historia ludzi z nimi związanymi.

Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, zorganizowane zostało przez Koło Przewodników Tatrzańskich im. Tadeusza Szczerby w Gliwicach, wspólnie z Biblioteką Politechniki Śląskiej. "

Autor: Ryszard M. Remiszewski


Tekst pochodzi se strony: http://podhale24.pl, na której są również dostępne zdjęcia ze spotkania.

 


PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium