Nasza działalność:

Biuro prowadzi: sprawy członkowskie PTTK, zapisy na imprezy i wycieczki organizowane przez oddział, organizujemy imprezy o różnorodnym charakterze, których ofertę kierujemy do szkół oraz wszystkich mieszkańców Gliwic i powiatu Gliwickiego, a mianowicie:

• wycieczki turystyczne i kulturalne (posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka woj. śląskiego oraz zezwolenie na prowadzenie wycieczek o zasięgu terytorialnym i na kraje ościenne, posiadamy gwarancję ubezpieczeniową turystyczną dotyczącą pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju)
  • organizacja wycieczek dla szkół, zakładów pracy itp.
  • wynajem przewodników, przodowników górskich oraz pilotów wycieczek
  • imprezy krajoznawczo-przyrodnicze
  • wycieczki w ramach "AKCJI LATO" dla przedszkoli i Domów Dziecka
  • kursy przewodnickie (Koło Przewodników Turystycznych)
  • wejścia na Gliwicką wieżę Kościoła Wszystkich Świętych
  • rejs statkiem po Odrze - oferta dla szkół
  • rajdy górskie i terenowe
  • sejmiki młodzieżowe
  • sprzedaż książeczek i odznaki turystycznych PTTK, map, atlasów, przewodników

Ponadto:

• Od wczesnej wiosny do jesieni - jeden z najlepszych Klubów Kolarskich w kraju im. Wł. Huzy zaprasza na ciekawe wycieczki i rajdy rowerowe.
  • Przez cały rok organizujemy imprezy na orientację. Celem tych imprez jest umiejętność poruszania się w terenie nieoznakowanym. Inwentaryzowaniem przyrody i ochroną zabytków zajmuje się w O/PTTK Klub Krajoznawstwa i Ochrony Przyrody.
  • Podwodny Klub ASTERINA szkoli płetwonurków i penetruje jeziora, morza i oceany.
  • Koło Przewodników Turystycznych zajmuje się prowadzeniem wycieczek krajoznawczo-turystycznych.
  • Chcących poznać Tatry Polskie i Słowackie zapraszamy na wycieczki, które organizuje Koło Przewodników Tatrzańskich.
  • Klub GKTG zrzesza ludzi chcących aktywnie spędzać czas w górach organizując wyjazdy w góry polskie i nie tylko.
  • Trzy kluby: Koło Globtroter, Trion oraz Skrzydła zrzeszają osoby niepełnosprawne, organizując wycieczki i imprezy specjalnie przystosowane do ich potrzeb i możliwości.

Inne informacje:

Od roku 2010 posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego o nr 7505-24.

Od 2010 roku posiadamy również gwarancję ubezpieczeniową. Aktualna o nr 02.376.200 opłacona w firmie AXA jest ważna do dnia 17.09.2016 r. Gwarancja spełnia wymogi ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. nr 233, poz 2268 z późn. zm). Beneficjentem gwarancji jest Marszałek Województwa Śląskiego.
Przedmiotem gwarancji jest zapłata kwoty niezbędnej na pokrycie kosztów powrotu klientów z imprezy turystycznej lub zwrot wpłat wniesionych tytułem zapłaty za uczestnictwo w imprezie.

zaswiadczenie o wpisie do rotiptmws min gwarancja ubezpieczeniowa 2016 2017 min