ODDZIAŁ PTTK

ZIEMI GLIWICKIEJ

fb

Zapraszamy w godzinach:
poniedziałek - czwartek  900 - 1200 i 1400 - 1700
piątek: nieczynne

 

Adres:

ul. Rynek 11
44-100 Gliwice

Tel.:

 32 231 26 16

Programy wycieczek

 AKTUALNOŚCI:

 Jeśli szukasz pomysłu na wakacje proponujemy 14-dniowy wyjazd do
Włoch do kurortu Bibilone.

Wyjazd odbędzie się 3 września, powrót do kraju zaplanowano na 19 września. W programie wycieczki min. zwiedzanie Wenecji. Więcej informacji można znaleźć w programie wycieczki oraz w biurze naszego oddziału.

Zapisy do dnia 14 maja. Ilość miejsc ograniczona.
Bibione to najbardziej znany włoski kurort usytuowany nad Adriatykiem, ok. 95 km od Wenecji. Składa się z czterech dzielnic: spokojniejszej części Bibione - Lido dei Pini; Spiaggia z największą ilością barów, restauracji i dyskotek; ukrytej pomiędzy laskiem piniowym a szeroką, piaszczystą plażą - Lido del Sole oraz najbardziej wysuniętej na południe Pinedy oferującej najpiękniejsze plaże miasta.


Bibione to popularna miejscowość kąpieliskowa idealna dla rodzin z długą i szeroką promenadą, centrum termalnym, dużą ilością sklepów, restauracji, barów. Jest to idealne miejsce, aby spokojnie wypocząć bez konieczności rezygnacji z nowoczesności, wygód i tego co może zaoferować  nowoczesny kurort. Nowe kompleksy turystyczne, tysiące sklepów, świetna infrastruktura sportowa, mnóstwo rozrywek i spektakli, to dzisiejszy obraz tego kurortu. Bibione to prawdziwy wakacyjny raj. Posiada niezwykle korzystny klimat dzięki któremu można tu zażywać kąpieli od maja do września, albo i dłużej oraz uprawiać każdy sport przez okrągły rok. Jednym z atrybutów Bibione jest rozległa, piękna piaszczysta plaża, o łącznej długości ok. 10 km. Jest to jedna z największych plaż we Włoszech.


Bibione posiada międzynarodowy certyfikat tzw. niebieskiej flagi. Otrzymują ją tylko te kąpieliska, których woda odpowiada najwyższym parametrom  biologicznym, fizykochemicznym oraz najwyższym normom czystości. Dlatego też tyle rodzin z dziećmi decyduje się spędzić tutaj swoje wymarzone wakacje. Do dyspozycji turystów są punkty pierwszej pomocy, ratownicy, prysznice oraz serwis plażowy obejmujący parasole i leżaki. Miłośnicy sportu znajdą tutaj: korty tenisowe, baseny, pola golfowe, wypożyczalnie łódek i sprzętu wodnego. Wśród wielu propozycji aktywnego wypoczynku wymienić należy: siatkówkę plażową, windsurfing, żeglarstwo, paralotnie. Nie sposób nie wspomnieć o jeździe konnej i wycieczkach rowerowych. Nowoczesne Centrum Tenisowe w Bibione, całkowicie zmodernizowane oferuje 4 korty ceglane oświetlone, 3 korty syntetyczne oraz 2 korty kryte.


Ponadto: małe boisko do gry w piłkę nożną, tenis stołowy. W Bibione życie nigdy nie jest nudne, a w szczególności wieczorami. Dyskoteki, koncerty, bary, lodziarnie, wesołe miasteczko, luna park, puby, lokalne festyny i święta czynią z Bibione prawdziwe miasto zabawy, przyjemności i rozrywki. Nie brak atrakcji dla miłośników historii, kultury i sztuki. Okolica obfituje w zabytki historyczne i kulturalne - Wenecja, Padwa, Werona, Triest. Bibione jest również ważnym centrum termalnym z doskonałym, całorocznym zakładem termalnym. Wszystko po to, aby pobyt tutaj był zapewnił odpoczynek i relaks przez cały rok.

 

 Mapa miejscowości:

(kliknij w obrazek aby powiększyć)

 


Wyświetl większą mapę

 


PTTK um_gliwice Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych Młodzieżowy Dom Kultury wasko Nowiny Gliwickie
Wiadomości Powiatu Gliwickiego slazaczek tv imperium